DLACZEGO WARTO  CZYTAĆ KSIĄŻKI

1.    CZYTANIE KSIĄŻEK ZACIEŚNIA WIĘŹ UCZUCIOWĄ MIĘDZY RODZICAMI A DZIECKIEM. DZIECKO WSŁUCHANE JEST W GŁOS RODZICA, A BLISKI KONTAKT DAJE MU POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA.

2.    KSIĄŻKI ROZWIJAJĄ WYOBRAŹNIĘ DZIECKA. PO ZAKOŃCZENIU CZYTANIA MOŻEMY ZAPYTAĆ: CZY WIESZ CO WYDARZYŁO SIĘ PÓŹNIEJ?

3.    SŁUCHANIE BAJEK ROZWIJA INTELIGENCJĘ DZIECKA, WZBOGACA SŁOWNICTWO, UCZY ŁADNEGO BUDOWANIA ZDAŃ I ZACHĘCA DO SAMODZIELNEJ NAUKI CZYTANIA.

4.    KSIĄŻKI WYCHOWUJĄ. JEŻELI DOBIERZYMY ODPOWIEDNIĄ LEKTURĘ, DZIECI BĘDĄ UTOŻSAMIAŁY SIĘ Z KSIĄŻKOWYMI BOHATERAMI.

5.    KSIĄŻKI WYRABIAJĄ WRAŻLIWOŚĆ. DZIECIĘCE PROBLEMY OPISANE W BAJKACH NA PEWNO PORUSZĄ NIEJEDNO SERDUSZKO.

6.    SŁUCHANIE KSIĄŻEK ODPRĘŻA I POZWALA PRZYJEMNIE SPĘDZIĆ CZAS. W DZIECIĘCYM ŻYCIU SĄ MOMENTY, KIEDY DOBRA BAJKA, PRZECZYTANA CIEPŁYM, MODULOWANYM GŁOSEM JEST NIEZASTĄPIONA.

7.    KSIĄŻKI ROZWIJAJĄ PASJĘ KOLEKCJONERSKĄ. WIELE WYDAWNICTW PROPONUJE SERIE KSIĄŻECZEK. CZEKAJĄC NA KOLEJNE ODCINKI PRZYGÓD BOHATERA, DZIECKO ROZBUDZA W SOBIE CIEKAWOŚĆ.

8.    CZYTANIE KSIĄŻEK PRZEKAZUJE NAM WIELE INFORMACJI O DZIECKU. NIEKTÓRE DZIECI LUBIĄ SŁUCHAĆ TYCH SAMYCH BAJEK. CZĘSTO MOŻE TO BYĆ ZNAK, ŻE COŚ JE NURTUJE, NIEPOKOI.

9.    KSIĄŻKI PORZĄDKUJĄ DZIECIĘCY ŚWIAT. DZIĘKI BAJKOWYM POSTACIOM DZIECKU ŁATWIEJ JEST ZROZUMIEĆ CODZIENNE SPRAWY.

10.    KSIĄŻKI PODPOWIADAJĄ, JAK POROZUMIEĆ SIĘ Z RÓWIEŚNIKAMI I RODZEŃSTWEM. KŁÓTNIA Z KOLEGĄ, BRATEM CZY SIOSTRĄ TO PROBLEM, ALE W WIELU KSIĄŻKACH ZNAJDUJĄ SIĘ OPOWIEŚCI, KTÓRE POMOGĄ DZIECKU SOBIE Z NIMI PORADZIĆ.